Leczmy z troską!   Nagrody 2024

Szukamy
inicjatyw i projektów, które wkładają serce w opiekę nad pacjentem

Inicjatywy zorientowane na adaptację przestrzeni i/lub jej elementów

Polegają one na przekształceniu dotychczasowych przestrzeni w przyjemne miejsca tak, aby proces pokonywania choroby był choć trochę łatwiejszy. To także sposób na nadanie innego, bardziej przyjaznego znaczenia temu elementowi terapii.

Inicjatywa: Gwiezdna sala szpitalna do badań diagnostycznych

Humanizing-Health-Previous-initiatives1-300X200.png

Ściany i sufity pomieszczeń szpitalnych przeznaczonych do badań diagnostycznych ozdobiono grafikami przedstawiającymi kosmos, aby zmniejszyć stres dzieci poddawanych badaniom za pomocą rezonansu magnetycznego. Dzięki zmianie mali pacjenci mogą przeżyć to doświadczenie w możliwie najmniej dotkliwy sposób.

Inicjatywa: Ogród w moim szpitalu

Humanizing-Health-Previous-initiatives2-300X200.png

To pionierska, wyjątkowa inicjatywa z Hiszpanii, która polegała na przebudowie nieużywanych dachów szpitali i przekształcaniu ich w ogrody. Miało to umożliwić hospitalizowanym dzieciom zabawę na świeżym powietrzu i poprawiać jakość czasu spędzonego w szpitalu.


Inicjatywy zorientowane na zróżnicowaną opiekę nad pacjentem

 
Inicjatywa: Życie Dziecka (program Diver): redukcja strachu

Humanizing-Health-Previous-initiatives3-300X200.png

Projekt polega na tłumaczeniu małym pacjentom - z naciskiem na wyrażanie uczuć i emocji - co się z nimi dzieje i dlaczego muszą być wobec nich podjęte działania medyczne. Przy użyciu materiałowej laleczki lekarze i pielęgniarki wyjaśniają pacjentom, bawiąc się z nimi, np. jak zostanie założony wenflon, do czego służy znieczulenie i jak będzie odczuwalne.

Inicjatywa: Wsparcie pacjentów dzięki obecności zwierząt

Humanizing-Health-Previous-initiatives4-300X200.png

Inicjatywa ta polega na przeprowadzaniu wizyt lub interwencji medycznych z udziałem psów. Celem jest zmniejszenie przez terapeutów strachu czy smutku pacjentów dzięki interakcji z psem terapeutycznym i zmotywowanie ich do kontynuowania terapii, które mogą być bolesne.

Inicjatywa: „Bez strachu przed lustrem”. Makijaż „terapeutyczny”

Humanizing-Health-Previous-initiatives5-300X200.png

To pionierskie warsztaty makijażu korekcyjnego prowadzone w hiszpańskim systemie opieki zdrowotnej. Skierowane są do pacjentów z chorobami dermatologicznymi oraz osób po wypadkach lub zabiegach chirurgicznych i onkologicznych cierpiących na schorzenia skóry. Dzięki warsztatom pacjenci przezwyciężają strach przed spojrzeniem na siebie w lustrze i rozpoznają się w obrazie, który powraca do stanu sprzed choroby lub wypadku.

Projekt HUCI

HUCI.png

Humanizing-Health-Previous-initiatives6-300X200.png

To multidyscyplinarny projekt badawczy, którego celem jest przekształcenie OIT (Oddziału Intensywnej Terapii) w miejsce przyjazne zarówno profesjonalistom, jak i pacjentom oraz ich rodzinom.